Kdo jsme

Black & Biscuit je kreativní studio a produkční společnost sídlící v Praze. Zaměřujeme se na kreativní práci s technologií, vývoj interaktivních muzejních exponátů a 3D modelů, vývoj interaktivních realizací pro eventy a audiovizuální produkci.

Co děláme

Specializujeme se na vývoj a výrobu exponátů pro muzea a science centra.
Naší nejsilnější stránkou je implementace interaktivních principů při tvorbě nových výstav i při rozšíření a modernizaci stávajících expozic. Posouváme pasivní formu prezentace k zážitku, a tím podněcujeme návštěvníka k aktivnímu poznávaní.
Věříme, že interaktivní exponáty jsou ideálním způsobem, jak v dnešním světě vzdělávat hravou formou.

Během tří let jsme vyrobili víc než 50 exponátů, jejichž zátěž přesahuje 200 000 návštěvníků ročně. Při výrobě takto namáhaných exponátů je pro nás klíčová jejich stabilita, proto klademe velký důraz na konstrukční i softwarové řešení. Stejně tak testujeme uživatelskou přístupnost a navrhujeme ovládání tak, aby byly exponáty intuitivní jak pro návštěvníky, tak pro obsluhu.

Obsahy exponátů tvoříme na mírů, a to ve formě 3D a 2D animací nebo také formou natáčení. Klademe si za cíl, aby naše exponáty odprezentovaly co nejefektivněji daný obsah a současně zůstaly pro návštěvníky atraktivní a moderní.

Naše exponáty lze najít v předních českých science centrech, jako je plzeňská Techmania, brněnská Vida či ostravský Svět techniky.

JIŘÍ ČERNÝ

603 830 320
jirka@blackbiscuit.cz

KATEŘINA SMILKOVÁ

776 012 181
katerina@blackbiscuit.cz

Where we stay

Vinohradská 74

130 00, Praha 3

mapa

U6 SVĚT TECHNIKY

klient U6 Svět techniky
rok 2014
spolupráce Mars promotion

Anotace

Pro ostravské science muzeum Svět techniky U6 jsme vytvořili několik exponátů do expozice Civilizace. Rodinné snídaně jsou flashovou hrou, která ukazuje rozdíly mezi národnostmi formou komixu. Nápis Civilizace, ve kterém se objevují fotografie, které vytváří koláž . Koničky slavných je exponát, který se skládá s běžícího pásu a animace - karikatury, která se vykresluje v závislosti na rychlosti, kterou na páse vyvineme. Součastí expozice je také video, které ukazuje z já pohledu různé typy cestování, Současně se snaží představit jejich výhody/nevýhody a dopady na životní prostředí.

#expozice#exponát#multimediální exponát#muzejní exponát#didaktický#software#Interaktivní