Kdo jsme

Black & Biscuit je kreativní studio a produkční společnost sídlící v Praze. Zaměřujeme se na kreativní práci s technologií, vývoj interaktivních muzejních exponátů a 3D modelů, vývoj interaktivních realizací pro eventy a audiovizuální produkci.

Co děláme

Specializujeme se na vývoj a výrobu exponátů pro muzea a science centra.
Naší nejsilnější stránkou je implementace interaktivních principů při tvorbě nových výstav i při rozšíření a modernizaci stávajících expozic. Posouváme pasivní formu prezentace k zážitku, a tím podněcujeme návštěvníka k aktivnímu poznávaní.
Věříme, že interaktivní exponáty jsou ideálním způsobem, jak v dnešním světě vzdělávat hravou formou.

Během tří let jsme vyrobili víc než 50 exponátů, jejichž zátěž přesahuje 200 000 návštěvníků ročně. Při výrobě takto namáhaných exponátů je pro nás klíčová jejich stabilita, proto klademe velký důraz na konstrukční i softwarové řešení. Stejně tak testujeme uživatelskou přístupnost a navrhujeme ovládání tak, aby byly exponáty intuitivní jak pro návštěvníky, tak pro obsluhu.

Obsahy exponátů tvoříme na mírů, a to ve formě 3D a 2D animací nebo také formou natáčení. Klademe si za cíl, aby naše exponáty odprezentovaly co nejefektivněji daný obsah a současně zůstaly pro návštěvníky atraktivní a moderní.

Naše exponáty lze najít v předních českých science centrech, jako je plzeňská Techmania, brněnská Vida či ostravský Svět techniky.

JIŘÍ ČERNÝ

603 830 320
jirka@blackbiscuit.cz

KATEŘINA SMILKOVÁ

776 012 181
katerina@blackbiscuit.cz

Where we stay

Vinohradská 74

130 00, Praha 3

mapa

DNA

rok 2014

Anotace

Pro VIDA Science Centrum v Brně jsme vytvořili dotykovou hru DNA Replikace, Transkripce a Translace. Ve třech modulech hra seznamuje návštěvníky interaktivní formou s procesy kopírovaní DNA a syntetizací bílkovin. Které enzymy a v jakém pořadí posouvají děj syntézy a jak vznikají z jednoho DNA vlákna dvě? Jak vypadá helikáza, primáza nebo polymeráza a jaký je rozdíl mezi DNA a RNA? Jak se kóduje sekvence aminokyselin do molekuly inzulinu? Exponát DNA Replikace, Transkripce a Translace vás přesvědčí, že biologie může být hravá věda.

#animace#3D#interaktivita#muzejní exponát#didaktický#dotyková obrazovka#software#dotyková hra#Interaktivní#vědecký